MAkrosum Depo Otomasyonu Logo

 

Deponuz, stoğunuz en önemli gücünüz. Ama bu gücünüzü ne kadar yönetebiliyorsunuz? Ne kadar iyi biliyorsunuz? Muhasebe programınızdaki envanteriniz, gerçek stokla ne kadar örtüşüyor?

Makrosum Depo Otomasyonu deponuzu sistemli hale getiriyor, muhasebe yazılımınızla entegre bir şekilde, sipariş alma metodunuzu da profesyonel hale getiriyor. Artık deponuzu “yönetebileceksiniz”

Makrosum Depo Otomasyonu, hızı ve güvenliği birleştirir ve bu iki kavrama odaklanır. Hem hataya müsaade etmeyen bir sistem, hem de çok hızlı bir depo sirkülasyonu oluşturabilmek mümkündür.

Seri Numaralı Ürün Takibi, FIFO Takibi, Adresleme Özelliği, Lot/Parti takip, Değişken ürün niteliklerine göre takip, Garanti Süresi Takibi gibi özellikleri barındıran Makrosum Depo Otomasyonu depo raporlamalarıyla da size tüm şirketinizin depo, sipariş, stok sirkülasyonunuzu tek bir sayfada okuyabilme ve yönetebilme gücü veriyor.

Depoların en büyük zorluklarından biri de insana bağımlılıktır. Depo sorumlusu , özellikle de uzun süredir şirketinizin çalışanı ve deponun sorumluluğunu yürüten kişiyse, birçok şey onun bilgisi ve alışkanlıkları üzerinden işlemeye başlar. Şirketler için de en büyük sorunlardan biri insana bağımlı çalışma yöntemidir.

Depocunuzun hasta olması, izne çıkması ya da işten ayrılması bütün deponuzu karıştıracaksa, işleyişiniz aksayacaksa bu çok ciddi bir risktir.

Makrosum Depo Otomasyonu, Depo El Terminalini eline alan her çalışanın bir uzman depocu olmasını ve bir günde tüm depoya hakim olmasını sağlıyor.

Makrosum Depo Otomasyonu’ndan önce yıllık ya da 6 ayda bir yapılan sayımlarınız vardı. Bu sayımlar size sadece o anın sayımını verir, bu bilgiler üç gün sonra karışmaya başlardı. Çünkü sistematik yoktu.

Artık her gün, her an sayım halindesiniz. Elbette dönemsel sayımları yine yapacaksınız ama artık stoğunuz sürekli olarak doğru yanıtı verecek size.

Kritik stok seviyesi önemlidir ancak binlerce kalem üründe kritik stoğu manuel olarak tutmak mümkün değildir. Makrosum Depo Otomasyonu’nu bir kez tanımlarsınız, o size kritik stok seviyesine düşen ürünleri otomatik olarak gönderir, böylece ürünü sattıktan sonra depoya dönüp “Ürün kalmamış” cevabıyla müşterinize mahcup olmazsınız ya da üretiminiz küçük bir eksikten dolayı yavaşlamaz.

Barkodlu, ambalajlı, raftaki ürünlerin takibi biraz daha kolay. Bir de üretime verilen hammadde, çıkan yarı mamül ve mamülü kontrol altında tutmak ve üretime günlük girdi çıktıyı takip etmek konusu var ki bu da Makrosum Depo Otomasyonu’nun sunduğu faydalardan biri.

Eski bir ticaret deyişi “Mal satarken değil, alırken kazanılır” der. Dolayısıyla sipariş takibi ve depo çıkış gibi sipariş kontrollü giriş/çıkış işlemleri ile kusursuz-hatasız mal kabul/sevkiyat yapmak da çok önemlidir. Unutmayınız, bir zincir en zayıf halkası kadar kuvvetlidir.

Gerçek FIFO (İlk giren, ilk çıkar) uygulaması ile depoda süresi geçmiş ürün maliyetinizi en aza indiren Makrosum Depo Otomasyonu birçok yönden kazandırıyor.

El terminali, depo otomasyonunun artık can damarı. El terminali, depocunuzun adeta eli kadar önemli bir uzvu olacak. Çünkü depo, muhasebe odasından, bilgisayar başından yönetilmeyecek kadar dinamik bir departmandır. Depoyu yönetmek istiyorsanız, depoya ineceksiniz, başka yöntemi yok. El Terminali ile de bu yeni depo düzeninin en önemli aracı.

İşiniz büyüse de, yeni depolarınız faaliyete geçse de Makrosum Depo Otomasyonu onları tanımlar, sisteme dahil eder ve işler aynı şekilde yürümeye devam eder.

Bu gibi otomasyon çözümlerinde en büyük sorunlar, sistemi bugüne göre kurgulamak ve yarın yeni bir ihtiyaçta sistemin cevapsız kalmasıdır. Biraz düşük fiyat için alınan daha uygun çözümler, 1 yıl sonra geçeceğiniz yeni depoda işlevsiz kalırsa en iyi ihtimalle üst pakete geçerek çözebilirsiniz. Bu gibi durumları önceden planlamak ve hizmet alınacak şirketle mutlaka görüşmek gerekiyor.

Teknoloji yatırımlarının büyük bir kısmının çöpe gittiği günümüzde, yatırım yapmanın bu kadar zorlaştığı günlerde, vereceğiniz kararın, satın alacağınız hizmetin önemi çok büyük.

Doğru yatırımı yapın ve deponuzu uzun yıllar sorunsuz, bilgi ile yönetmek istiyorsanız ilk adımı bugünden atın.

Aldığınız siparişlerin doğru bir şekilde faturalandırması da önemli bir süreçtir.

Müşteri bazında, ürün bazında vadelerin belirlenip, ADAT lı fatura vadeleri oluşturmak da bizim işimiz. Makrosum Depo Otomasyonu ile alınan siparişler veya sevk edilen irsaliyeler sizin belirlediğiniz şartlara göre otomatik olarak faturalandırılıp muhasebe programınız ile entegre olur.

 


 

Diğer Referanslarımız:

makrosum_crm     makrosum_b2b     makrosum_sms

makrosum_smm     makrosum_sadakat_sistemi     makrosum_saha_satis_sistemi

makrosum_otvt     makrosum_magaza_satis_sistemi     makrosum_erp

makrosum_genel_muhasebe     makrosum_depo_otomasyonu     makrosum_e_fatura

makrosum_e-ticaret     makrosum_mutabakat

 

Paylaş :Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn