1 Temmuz 2013

Patron Ekranı Doğdu

Patron Ekranı Doğdu

 

 

Sisteme Genel Bakış

Makrosum Bilişim ve Danışmanlık Patron Ekranı

Patron Ekranı Tek başına bir uygulama değil, aksine hali hazırda kullanılan programlarınıza entegre olmuş bir raporlama yazılımıdır. Bazı özel durumlarda kullanılan programda var olmayan veya standart kullanıma uygun olmayan parametreler için karşılaştırma amaçlı veri girişi de yapılabilir. Patron Ekranı standart olarak aşağıdaki kaynaklarınıza başvuracaktır:

 

• Cari Hesaplar

• Depolar – Şubeler

• Plasiyerler veya Sorumlular-Sorumluluk Merkezleri

• Satın Alma ve Satış Şartları

• Stoklar – Barkodlar – Multikodlar

• Stok Virmanları

• Mal Alış ve Satış Faturaları ile Peşin Satış Fişleri

• Tedarikçilere yapılan iadeler, Müşterilerden alınan iadeler

• Alınan ve Kesilen Fiyat Farkı ve Hizmet Bedeli Faturaları

• Varsa ürünlerin Raf ömürleri ve SKT takibi

Kullandığınız kaynak planlama yazılımı aynı şekilde kullanılmaya devam ederken, daha önceden Patron Ekranında belirlenmiş olan Cari Hesap ve Stok parametreleri sisteme tanımlanır.

*Bu tanımlama işlemini Patron Ekranı mühendisleri sizin için ücretsiz olarak yapacaktır. Böylece Ürün Kategorilendirme ve Kategori ağacınız da otomatik olarak oluşmuş olacak.

Makrosum Bilişim ve Danışmanlık Patron Ekranı

 

Sistem Kurulum ve Gereksinimler

Patron Ekranı internet üzerinden çalışan bir web uygulamasıdır. HTML5 ve PHP teknolojileri kullanılarak kodlanmıştır. Bu sayede her türlü bilgisayar ve hatta mobil cihazlarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. Sistem kurulumu parametrik olarak belirlenmiş, sunucu ip adresi, veritabanı kullanıcı adı ve şifreleri tanımlandıktan hemen sonra çalışmaya başlar. 5 DK içinde tüm raporlara ulaşabilirsiniz.

Sistem Kurulumu

Patron Ekranına dahil olan müşterinin Veritabanı bilgileri ve WAN erişim bilgileri müşteri tarafından sağlanır. Port yönlendirme ve internetin sürekli online olması müşteri tarafından sağlanır. Erişim bilgileri Patron Ekranına tanımlandıktan sonra, Patron Ekranı tarafından otomatik olarak gerekli functions ve procedures tanımlanır. Tüm bu işlemler online olarak ve birkaç dakika içinde tanımlanır. Müşteriye verilecek Patron Ekranı Müşteri Kodu ve kullanılan Kaynak Planlama Programı (Mikro, LOGO veya NETSIS) içerisinde hali hazırda kullanılan kullanılanıcılar sisteme login olup rapor almaya başlayabilirler. Bazı programlarda kullanıcı şifreleri de convert edilip saklandığı için Patron Ekranı giriş ekranındaki şifreler için programda ilave bir alan kullanılır. *Bu işlem ilk kurulumda Patron Ekranı mühendisleri tarafından yapılacaktır. Sonraki zamanlarda kullanıcılar isterlerse şifrelerini kendileri değiştirebilirler.

Veri Akışı

Standart uygulamalarda veri akışı hali hazırda kullanılan Kaynak Planlama Yazılımından (Mikro, LOGO veya NETSİS) Patron Ekranına yönündedir. Ve bu veri akışı tek yönlüdür. Yani Kullandığınız Kaynak Planlama Yazılımındaki (Mikro, LOGO veya NETSİS) verileriniz içerik kontrolü veya doğrulamadan geçmeksizin rapor olarak size sunulur.

Kullanıcı Yetkilendirme

Patron Ekranı rol düzeyli yetkilendirme sistemine sahiptir. Sisteme dahil olan her müşteriye ADMIN düzeyli bir kullanıcı hesabı verilir. ADMIN kullanıcısı Kaynak Planlama Programından (Mikro, LOGO veya NETSİS) giriş yapacak olan kullanıcıların kodlarına göre hangi role dahil olacaklarını seçer. Böylece her kullanıcı farklı yetkilerle Patron Ekranını kullanmış olur.

Uygulamada, Muhasebe Kullanıcıları finansal raporlar alırken, Satın Alma Departman Kullanıcısı Tedarikçi Bazında Stok ve Maliyet raporlarına erişecektir. Mağaza Müdürleri ekranında ise sadece kendi şubesi ile alakalı raporlamalar erişimi açık olacaktır.

Makrosum Bilişim ve Danışmanlık Patron Ekranı

 

Alternatif Çalışma Şekilleri

Patron Ekranı, Yediyirmi Bilişim Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde barındırılan Web Sunucularda çalışmaktadır. Sisteme dahil olan müşteriler tarafından sürekli yeni talepler ve geri bildirimlerle gelişip beslenmektedir. Buna rağmen bazı özel projelerde, Üretim Takibi, Müşteri tarafından local hosting (internet problemi yaşanan durumlarda) müşterilerde de barındırılabilir.

Paylaş :Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn